Новини
Україна
Екологія

Україна боротиметься із екологічною злочинністю спільно із Радою Європи


Щорічно природа всієї планети зазнає збитків на суму від 91 до 258 млрд доларів.

Фото: Facebook/Андрій Мальований

Для боротьби з екологічною злочинністю Рада Європи створила робочу групу з питань навколишнього середовища та кримінального права, до якої увійшло 17 європейських країн, зокрема й Україна. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За даними Інтерполу, екологічні правопорушення є четвертим за величиною злочинним сектором на планеті, тож учасники робочої групи будуть співпрацювати за такими напрямками, як:

  • Визначення основних екологічних ризиків як у Європі в цілому, так і в окремих державах;
  • Аналіз національних кримінально-правових систем, виявлення їхніх слабких місць та обмін досвідом для їх реформування;
  • Оцінка існуючих штрафних систем у європейських державах, напрацювання пропозицій щодо їх зміни;
  • Визначення основних принципів кримінального та екологічного права, які повинні впроваджуватись у всіх країнах Європи.

«Ми будемо налагоджувати співпрацю з провідними європейськими установами, вивчати та аналізувати їх роботу та практичні кейси, а на основі цього працювати над тим, щоб екологічний контроль в Україні був ефективнішим», – зазначив Андрій Мальований.

Як повідомляв «Погляд», нещодавно в Україні з космосу знайшли сміттєзвалище розміром в 9,1 га, а на Київщині – 57 нелегальних сміттєзвалищ. А взимку через неправильне поводження з відходами Україні завдано збитків на понад 100 млн грн.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.