#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Земля
Світ-суспільство

У Швейцарії поховали льодовик: на траурну церемонію прийшло 250 чоловік

24.09.2019 Бобрик Юлія 0

Близько 250 осіб взяли участь в двогодинному підйомі до схилу гори Пізоль в північно-східній Швейцарії, де розтанув льодовик. На церемонії були вимовлені траурні промови під звуки альфорнів (триметрові дерев'яні інструменти у формі труби). Деякі учасники акції поклали квіти біля підніжжя льодовика.

https://twitter.com/denisbalibouse/status/1175854277409030144

Довідково:
Пізоль – це не перший льодовик, який зник в швейцарських Альпах, але перший з тих, який був ретельно вивчений. Вчені стежать за Пізолем з 1893 року. Активне танення льодовика почалося в ХХI столітті. Тільки з 2006 року він втратив 80-90% свого обсягу, залишивши після себе близько 26 тисяч квадратних метрів льоду. З наукової точки зору Пізоль вже не може вважатися льодовиком.

За оцінками вчених, якщо викиди парникових газів не будуть обмежені, до кінця століття зникне більше 90% альпійських льодовиків. Навіть якщо до їх збереження буде вжито всіх можливих заходів, до 2100 року льодовики втратять не менше половини свого об'єму.

Нагадаємо, нещодавно NASA наочно показала, як впливає глобальні зміни клімату на Землю, опублікувавши світлину льодовика в Ісландії, який офіційно оголошено «мартвим».

«З 1850 року, за нашими оцінками, понад 500 швейцарських льодовиків повністю зникли, в тому числі 50 льодовиків, що мали власну назву», – каже гляціолог Матіас Гусс з технічного університету в Цюріху.

Швейцарська асоціація по захисту клімату нещодавно представила 100 тисяч підписів, необхідних для запуску ініціативи з вимогою, щоб Швейцарія до 2050 року знизила чисті викиди парникових газів до нуля. Тепер це питання мають винести на референдум. Дата голосування ще не визначена, проте швейцарський уряд в серпні заявив, що підтримує цю мету.