Новини
Екологія
Новини світу

У Римі за пластикові пляшки можна проїхатися в метро


Спеціальні автомати, де пасажири можуть обміняти пластик на проїзний квиток у підземному транспорті, установили на трьох станціях метро в столиці Італії: Cipro на лінії A, Piramide на лінії B і San Giovanni на лінії C.

Нагадаємо, в одному із закладів в Індії за 1 кілограм пластикових відходів можна отримати повний обід, а за 500 грам – поживний сніданок.

Як повідомляє видання dezeen, одна пластикова відповідає еквіваленту п'яти євроцентів в балах. Таким чином, аби «заробити» на поїдку потрібно здати 30 пляшок. Всі бали сумують і переводять пасажирам через додатки My Cicero і TabNet.

Наразі автомати працюють у тестовому режимі, проте якщо за рік проект себе виправдає, влада прийме рішення про розширення або відмову від схеми. Нагадаємо, Європейський союз схвалила директиву, згідно з якою з 2021 року одноразовий пластиковий підлягають повній забороні.

Як повідомлялося раніше, влітку римські чиновники збільшили штраф за купання в міських фонтанах, якщо раніше штраф становив 50–300 євро, а наразі – 300–500 євро.