Новини
Всесвіт
Новини світу

У NASA створюють ядерний реактор для міжпланетних перельотів (ВІДЕО)


Інженери NASA розповіли про проект Kilopower – компактний і надійний ядерний реактор з високим ККД, який в майбутньому допоможе землянам заснувати колонії на Місяці і навіть Марсі.

Експериментальний мініатюрний ядерний реактор, відомий як Kilopower, призначений для живлення пілотованих аванпостів за межами Землі. Переше випробування в космосі заплановано зробити до 2022 року.

Виступаючи на нещодавній телеконференції, глава проекту Патрік МакКлюр заявив від свого імені, що проект «буде готовий до польоту через три роки». Один такий реактор може видавати до 10 кіловат електроенергії, яких вистачить для живлення, наприклад, кількох будинків. NASA прогнозує, що 4 енергоблоку Kilopower можуть безперервно служити джерелом енергії для пілотованого аванпосту протягом як мінімум 10 років.

У січні 2018 року, коли система пройшла ряд випробувань, Лі Мейсон, головний технолог NASA в області зберігання енергії, заявив, що агентству необхідне «джерело живлення, здатне працювати в екстремальних умовах». Kilopower відкриває доступ навіть до несприятливих регіонах Марса, наприклад до північних широт, де можуть знаходитися потенційні запаси води у вигляді крижаних відкладень. Цей реактор можна розгорнути і на Місяці, аби людство мало змогу добувати зразки породи, а в майбутньому і будувати справжні місячні шахти.