Новини
Суспільство

У Львові відбудеться симпозіум ініціатив, що документують війну в Україні

Говоритимуть про способи збереження та опрацювання зібраних матеріалів.

У Львові відбудеться симпозіум ініціатив, що документують війну в Україні - зображення

У Львові 1‒3 червня відбудеться симпозіум для представників різноманітних ініціатив, що документують та збирають архіви про війну Росії проти України. Про це повідомили організатори проєкту.

"За понад рік тривання повномасштабної війни та її документування, порядок денний для подібних проєктів зміщується з потреби негайного реагування до потреби формування довготривалої та сталої інфраструктури збору та збереження матеріалів, а також пізніший доступ та використання.

Для розмови довкола цього запитання ми запрошуємо індивідуальні та колективні проєкти незалежно від дисципліни та методології. Це також буде нагодою дізнатися про досвіди колег, обговорити теоретичні та методологічні проблеми, з якими стикаємось. У цій розмові ми хочемо актуалізувати тему довготривалої сталості цифрових архівів, а також етичні, юридичні й технологічні виклики при збереженні персональних даних та матеріалів чутливого змісту", ‒

організатори симпозіуму

Мета заходу ‒ запропонувати простір для рефлексії про те, як приголомшливі масштаби документаційних ініціатив вливають на наше сприйняття перебігу війни, а також як це вплине на наше суспільство після її завершення.

Читайте також у матеріалі на "Погляді" про архівістів та краєзнавців, які пережили окупацію Бучі, змушені поєднувати свій особистий досвід і свої професійні обов’язки, аби задокументувати війну.

До слова, в листопаді Associated Press у своєму розслідуванні розкрили подробиці масових вбивств у Бучі. За даними, на Бучанщині загинули щонайменше 458 людей.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.