Культура
Новини світу
Київщина-суспільство
Хороші новини

У Києві стартував трирічний міжнародний проєкт «Європейський ромський театр»


Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс» став одним з головних партнерів міжнародного проєкту «Європейський ромський театр», який проходитиме за фінансової підтримки Євросоюзу, а також за сприяння Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. В проєкті беруть  участь європейські ромські театри шести європейських країн: України, Угорщини, Румунії, Австрії, Німеччини, Іспанії. Заплановано проведення театрального фестивалю, який відбудеться восени 2020 року в Угорщині. Стартує проєкт у січні 2020-го і триватиме впродовж трьох років.

Офіційно захід розпочався 15 грудня 2019 року у Києві. Керівник Циганського академічного музично-драматичного театру «Романс» народний артист України Ігор Крикунов підписав офіційні папери для участі у проєкті з представниками з Угорщини, Румунії та Австрії.

Іноземні партнери відвідали Театр з робочим візитом, аби ближче познайомитись і обговорити майбутню співпрацю в рамках міжнародного проєкту "Європейський ромський театр".

учасники міжнародної зустрічі в рамках проєкту "Європейський рмський театр"

Сімоніда Селімович, актриса, автор і керівник театру "Романо Свато" у Відні, розповіла про свої враження від Києва. Також Сімоніда поділилась очікуваннями від проєкту «Європейський ромський театр».

Нона Вінтіла-Сербанеску, художній та культурний менеджер сфери соціального та концептуального мистецтва, розповіла про досвід організації ромського фестивалю у Жилаві з обмеженим бюджетом.

Під час міжнародної зустрічі в Києві Театр "Романс" презентував іноземним колегам свою найсерйознішу виставу "Вожак". До початку вистави розповіли про важливість цього проєкту.

Результат пошуку зображень за запитом Вожак Крикунов
офіційний постер спектаклю "Вожак"
сцена із вистави "Вожак"

Чому цей проєкт важливий не лише для ромської спільноти, а  й для всієї нашої країни, розповів "Вечірньому Києву" народний артист України, художній керівник театру Ігор Крикунов.

"Це вперше серйозно на європейському рівні не лише поговорити, а й надати та показати зразки циганського театру. Це показник державної культури по відношенню до національних меншин. Україна, в якій існує державний академічний циганський театр, демонструє приклад багатьом країнам", - зазначив Ігор Миколайович.

коментар художнього керівника театру, народного артиста України Ігоря Крикунова

"Крім цього, ми впевнені, що це гарно вплине на імідж України і зацікавить потенційних туристів відвідати її. Театр "Романс" не збирається зупинятись на досягнутому та готуватиме нові вистави:"Це нас надихає на створення нових робіт", - додав Ігор Миколайович.

Під час міжнародної зустрічі гості Києва відвідали меморіал ромам загиблим в Бабиному Яру під час нацистського геноциду в роки Другої світової війни "Ромська кибітка".

Довідка:

Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс» створений у 1994 році є першим та єдиним в Україні державним циганським професійним театром, що працює у жанрах класичного романсу, музичної драматургії та національного фольклору. За роки свого існування сольні концертні програми, вистави, тематичні вечори, створені на основі кращих зразків неординарної та самобутньої музичної циганської культури, були представлені глядачам України і багатьох країн світу. У 2000 році колективом театру та його художнім керівником, народним артистом України Ігорем Крикуновим був створений Міжнародний фестиваль циганської культури в Україні «Амала» (Друзі), у якому взяли участь понад 50 циганських колективів та виконавців з 23 країн світу.