Новини
Новини Київської області
Надзвичайні новини
Кримінальні новини

У Києві на 22 тисячах гривень хабара затримано співробітника поліції


Загальна сума неправомірної вигоди, яку вимагав правоохоронець за зберігання наркотиків, становила 60 тисяч гривень

Київське міське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України отримало інформацію щодо протиправних дій окремих працівників столичної поліції.

Ситуація, як повідомляє Київ Оперативний, розвивалась так. На одній із вулиць в Оболонському районі Києва дільничні офіцери поліції зупинили 22-річну жінку, у якої було виявлено наркотичні засоби. За словами жінки, вона їх зберігала без мети збуту. Особу поліцейські доставили до відділу поліції, а її матері повідомили про причину затримання та варіант вирішення питання – надання неправомірної вигоди. За уникнення киянкою кримінальної відповідальності потрібно було надати 60 тисяч гривень.

Для «вирішення питання» до відділку поліції прибув хлопець затриманої дівчини зі своїм знайомим, який виявився співробітником іншого поліцейського районного управління столиці. 28 тисяч гривень «відкупних» поліцейські одержали відразу, ще 10 тисяч - на банківську картку, реквізити якої надав 31-річний дільничний офіцер поліції. Туди ж було домовлено перерахувати решту.

Однак відразу після того, як 22 тисячі гривень було переказано та знято у банкоматі, співробітника превентивної поліції затримали працівники Київського УДВБ НПУ спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, під процесуальним керівництвом прокуратури столиці.

Дільничному офіцерові вручено підозру за ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. А поліцейському, який виступав посередником від затриманої, оголошено підозру за пособництво у наданні хабара – ст.369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) ККУ. Подальшу долю обох фігурантів вирішить суд.