Новини
Екологія
Новини світу

У Китаї клонували кота і планують зробити з цього багатомільярдний бізнес


Перше в світі клоноване кошеня на ім’я Часник народилося 21 липня, проте про його існування стало відомо досить нещодавно.

Часник був клонований в лабораторії біотехнологічної компанії Sinogene в Пекіні. Про народження кошеня було оголошено приблизно через місяць. Британське короткошерсте кошеня з'явилося на світ через 66 днів після того, як ембріон був поміщений в сурогатну матір.

«Мій кіт помер від хвороби сечовивідних шляхів. Я вирішив клонувати його, тому що він був особливим і незабутнім», – заявив власник кота Хуанг Ю.

Часник і оригінальний кіт, який послужив постачальником ембріональної клітини, виглядають ідентичними, але у них різні темпераменти. Проте в лабораторії запевняють, що тривалість життя клонованого кота буде такою самою, як у будь-якої іншої.

https://twitter.com/yicaichina/status/1163728480258932736

Успішне клонування Часника дозволить компанії офіційно почати пропонувати послуги клонування кішок, які, як очікується, будуть коштувати 250 тисяч юанів (35,4 тисячі доларів). Згодом в компанії також планують ввести послугу з клонування собак, вартістю 380 тисяч юанів. У довгостроковій перспективі Sinogene займеться клонуванням коней і поштових голубів.

Варто зазначити, що у Китаї налічується більше 73 млн власників домашніх тварин, у яких близько 91 млн котів і собак.