Новини
Новини Київської області
Головні новини
Вишгород

У Калинівці на Васильківщині провели обшук у Марусі Звіробій


У помешканні волонтера і добровольця Марусі Звіробій у смт Калинівка на Київщині вранці 28 листопада слідчі Державного бюро розслідувань провели обшук. Маруся Звіробій (справжнє ім'я Олена Самбул (Біленька)) підозрюється у погрозі вбивством щодо президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє Українська правда.

У Калинівці на Васильківщині провели обшук у Марусі Звіробій

На своїй фейсбук-сторінці Маруся Звіробій розпочала онлайн-трансляцію, коли з погрозами вибити двері до неї прийшли слідчий ДБР Ігор Короза, люди в балаклавах – представники СБУ та спецпідрозділу «Альфа», а також жінки-поняті. 

https://www.facebook.com/marusyazvirobiy1/videos/2537543036294051/?tn=%2CdlC-R&eid=ARAhvMgD9gjzzhkIMLAZQaE-auOcDb3phdqfCh9KVBHwSB5ZNiAECbcus6aRU8sNPjF7twymyUXkDbAf&hc_ref=ARQs9gvV0j09zoiKAaNrZEnSYZWE_-Be1OLqcOfmOA5V9U1Do1gODCKHGMP8t398xLQ

Обшук здійснювали на підставі ухвали суду. Перед слідчими діями у підозрюваної вилучили мобільний телефон, тому онлайн-трансляція перервалася. В ефірі Newsone військова Олена Самбул (Біленька) – Маруся Звіробій назвала обшуки, які пройшли в неї, політичним переслідуванням і повідомила, що слідчі ДБР вилучили у неї зброю і блокнот.

&feature=youtu.be

Нагадаємо, що 26 листопада Державне бюро розслідувань скерувало до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру та проект подання на зняття депутатської недоторканості з нардепа від «Європейської солідарності» Софії Федини, а також підозру підготували Марусі Звіробій. Їх дії кваліфікували за ч. 1 ст. 346 ККУ (погроза вбивством щодо президента).

Після візиту 26 жовтня президента Володимира Зеленського у с.Золоте-4, де добровольці та ветерани виступали проти відведення українських військ, жінки вели стрім з львівської кавярні, де коментували висловлювання Зеленського. («Я прийшов тобі сказав, ви зброю відведіть. Ти мені переводиш стрілки. Ти мені взагалі не можеш ніякі ультиматуми озвучувати. ...  Я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь»).

Нардеп Софія Федина і волонтерка Маруся Звіробій наголошували на неприпустимості такої поведінки президента, звинувачували його у спробі капітуляції перед агресором та припускали, що може статися із Зеленським на передовій. Зокрема Федина зазначила: «Там ненароком може взірватися граната, а ще там обстріли бувають.. Було би найкрасивіше, щоб це все сталося під час московського обстрілу, коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову».

Щодо цих висловлювань народного депутата «Європеської солідарності» Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій на адресу президента Володимира Зеленського Глава СБУ Іван Баканов заявив, що у випадку підтвердження погроз, йтиметься про ув’язнення.