Новини
Російсько-Українська війна

У Генштабі розповіли, чи можливі "різдвяне перемир'я" та участь білорусі в війні

Також повідомили, де будуть зосереджені основні зусилля ворога в найближчій перспективі.

У Генштабі розповіли, чи можливі

У четвер, 15 грудня, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу в Military Media Center дав відповіді на питання, які турбують багатьох, зокрема, чи можливі "різдвяне перемир'я", участь білорусі в війні та де будуть зосереджені основні зусилля ворога в найближчій перспективі.

За словами Громова, припинення вогню в Україні можливе лише за умови, коли окупанти повністю покинуть українські суверенні території, тому не варто розраховувати на "різдвяне перемир'я".

"Я вважаю, що повне припинення вогню з нашого боку буде лише тоді, коли жодного окупанта не залишиться на нашій землі", –

заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов

Також він повідомив, що за наявними даними, у прикордонних з Україною районах Брестської області минулого тижня тривала агітація щодо набору добровольців у територіальну оборону. Натомість Палата представників Білорусі схвалила законопроект про запровадження страти за держзраду для військовослужбовців та представників державної влади. Тому в Генштабі не відкидають участі Білорусі у війні.

"Не відкидається, що такі дії режиму Лукашенка є одним із кроків у рамках підготовки до участі у війні проти України", –

заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов

Проте також було наголошено, що наразі ймовірність проведення ворогом наступальної операції з території білорусі залишається низькою.

Крім того генерал розповів, що з огляду на успіхи наших військ на Херсонському та Харківському напрямках, воєнно-політичне керівництво російської федерації було вимушене внести відповідні зміни у свої оперативні плани щодо захоплення України.

"У найближчій перспективі основні зусилля ворога будуть зосереджені на виконанні стратегічного завдання щодо встановлення повного контролю над Донецькою та Луганською областями України", –

заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов

За словами Громова, кремль усвідомлює, що в короткостроковій перспективі досягти перемоги у війні неможливо, тому прагне перевести конфлікт у тривале збройне протистояння, спрямоване на виснаження України та українських партнерів.

Нагадаємо, раніше Громов також повідомляв, що у випадку наступу на Київ, ЗСУ намагатимуться випередити противника.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.