Новини
Довкілля
Земля
Світ-суспільство
За кордоном

У боротьбі з недопалками на вулицях Нідерланди використають ворон

21.11.2019 Бобрик Юлія 0

Голландці навчатимуть птахів розпізнавати недопалки і відносити їх в спеціальні сміттєбаки. Натомість за вправну зроблену роботу «двірник» зможе отримати винагороду.

У Нідерландах вважають, що ця ідея має право на існування, адже згідно з нещодавніми дослідженнями, інтелект ворон близький до інтелекту мавп, а ще вони прекрасно адаптовані до міського життя, що значно полегшить процес навчання. Про це повідомили в УЕА «Зелений світ».

Наразі команда, що планує реалізувати проект, збирає прототип кошика, після чого почнеться підготовка птахів.

Варто зазначити, що Нідерланди не єдина країна, яка розпочала боротьбу з недопалками. Нагадаємо, з 1 січня 2020 року курцям, що кинуть недопалок, на вулицях бельгійської столиці, доведеться сплатити штраф у 200 євро. Така стурбованість європейців, щодо цього виду сміття недивна, адже щорічно люди викидають понад 4,5 трильйона недопалків, і більшість з них летять повз смітники. Дощ змиває їх з вулиць в каналізацію, звідки вони потрапляють в річки і, в кінцевому рахунку, в океан. А ті, що залишаються на землі, будуть розкладатися 12 років, оскільки фільтри виготовлені з пластикових волокон. До того ж недопалки містять безліч токсичних речовин, такі як свинець, миш’як, нікотин, канцерогени.