#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

Телескоп TESS виявив свою першу екзопланету в зоні населеності

08.01.2020 Бобрик Юлія 0

Для визначення її придатності для життя необхідно дізнатися про склад і структуру її атмосфери.

Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) – космічний телескоп NASA – відкрив свою першу екзопланету, яка за розміром і розташуванням подібна до Землі. Система, в якій знаходиться рідкісна планета, розташована від нас на відстані в сотню світлових років, повідомляють в космічному агенстві.

Індекс небесного тіла – TOI 700d. Екзопланета обертається навколо червоного карлика TOI 700, маса якого приблизно дорівнює 0,4 Сонця. Періодичність обертання навколо світила або її рік дорівнює 37 дням, а кількість енергії, що отримує планета від зірки дорівнює 86% від тієї, що Сонце дає Землі.

Протягом 11 місяців спостережень на TOI 700 не виявлено спалахів – за заявою NASA це підвищує шанс екзопланети бути придатною для життя. Проте, для того аби остаточно в цьому впевнитися, астрономам необхідно визначити склад і структуру її атмосфери.

В системі знаходяться також два інші планети. TOI 700b знаходиться до зірки найближче і, можливо, має тверду поверхню, а її оборот становить 10 днів. TOI 700c перебуває далі від світила і схожа на газовий гігант. Її розмір більше земного в 2,6 рази, а оборот навколо зірки дорівнює 16 дням.

Нагадаємо, наприкінці минулого року вчені знайшли планету за розміром майже, як Земля, ще й практично по сусідству з нами.