Київщина
Технології

Telegram запустив тестування блокчейн-платформи TON

12.04.2019 Стець Олена 0

Telegram Open Network, TON - захищена вбудованим проксі та анонімайзером даркнет-платформа, що має сервіси обміну повідомленнями, платіжних операцій за допомогою криптовалюти Gram, зберігання даних, і операційної системи для розподілених додатків.

Вікіпедія
Telegram запустив тестування блокчейн-платформи TON

Концепція TON розроблена братами Дуровими, які залучили під цей проект інвестиції в кілька мільярдів доларів і запланували переклад на TON свого популярного месенджера Telegram.

Павло Дуров анонсував запуск блокчейн-платформи TON ще у кінці 2017 року. Він заявив, що транзакції в ній будуть відбуватися швидше, ніж у конкурентів - Bitcoin і Etherium. А за швидкістю платежів платформа конкуруватиме з відомими сервісами Visa та Mastercard. Спочатку старт роботи платформи повинен був відбутися восени 2019 року, проте після П. Дуров переніс запуск платформи.

На думку оглядачів, TON, з одного боку, привертає інвесторів ідеєю популярної криптовалюти, а з іншого боку, дозволяє користувачам в країнах з сильною Інтернет-цензурою використовувати інформаційні ресурси, які вони хочуть, обходячи державні системи блокування і відстеження.

Один з перших етапів введення нової платформи вже пройдено - в липні 2018 року Telegram запустив сервіс для зберігання паспортних даних та інших документів Telegram Passport. За допомогою сервісу користувачі зможуть проходити авторизацію на різних сайтах, при цьому не завантажуючи дані про свої документи в небезпечні хмарні сервіси. В майбутньому Telegram Passport перенесе всі дані в децентралізовану хмару.

Доступ до TON отримали кілька компаній, назви яких не розкриваються. Завдяки тестам стане зрозуміло, наскільки мережа готова до запуску, а також які транзакції та з якою швидкістю вона зможе проводити.