Новини
Здоров'я
За кордоном
Надзвичайні ситуації

Стримати не вдається: ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію щодо коронавірусу


Коли виникає надзвичайна подія, що становить загрозу для здоров'я інших держав через міжнародне поширення хвороби, ВООЗ оголошує надзвичайну ситуацію, пов'язану зі здоров'ям. Новим коронавірусом з Китаю станом на ранок 31 січня вже заразилось 9776 людей, 213 з них померли. Усі летальні випадки стались у Китаї – в епіцентрі спалаху захворювання – провінції Хубей. У 18 інших країнах було зафіксовано 98 випадків зараження вірусом, але смертей немає.

Тож 30 січня ВООЗ ухвалила рішення про оголошення міжнародної надзвичайної ситуації на засіданні надзвичайного комітету організації. Повідомляє ВВС news Україна.

«Основна причина такого рішення – не те, що відбувається в Китаї, а те, що відбувається в інших країнах», – зазначив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєс.

ВООЗ хвилюється, що вірус може поширитися на країни зі слабшими системами охорони здоров'я. Проте не рекомендує вводити обмеження на переміщення людей чи товарів з Китаю.

Стримати не вдається: ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію щодо коронавірусу

Серед основних симптомів зараження новим коронавірусом: підвищена температура тіла, кашель, ускладнене дихання.

Читайте також 170 загиблих та понад 7000 хворих на коронавірус з Китаю: як захиститись українцям

На думку експертів, українцям не варто панікувати через китайський коронавірус, адже ризик спалаху дуже малий. Водночас слід дотримуватися профілактичних заходів та перевіряти факти на офіційних джерелах.

“Бориспіль” зустрів пасажирів із Китаю, жодного хворого не виявлено

МОЗ України радить для профілактики захворювання:

  1. часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами; не торкатись брудними руками очей, носа чи рота;
  2. під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою. уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. з підвищеною температурою тіла, кашлем й утрудненим диханням якнайшвидше звернутися до лікаря та повідомити йому свою історію подорожей;
  4. не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.