Новини
Україна
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство
Новини Кіно

Сьогодні презентовано документальний фільм «Семенівка. 5 травня».


У боях проти терористів Гіркіна, відображених у стрічці, виступили, разом з іншими військовослужбовцями, й Вишгородські гвардійці

5 травня – п’ята річниця звитяжних боїв українських військовослужбовців проти терористів під Семенівкою, що
на східній околиці Слов'янська. У цей день ТОВ МЕЙНСТРІМ ПІКЧЕРЗ за підтримки Мінінформполітики разом з прес-службою Національної гвардії України презентували документальний фільм «Семенівка. 5 травня». Картину  можна переглянути на You-Tube каналі Нацгвардії України та на офіційній сторінці у Facebook.

Ця 26-ти хвилинна стрічка – про бої, які увійшли яскравою сторінкою в новітню історію Нацгвардії України, про звитягу українських військовослужбовців, які тримали запеклі бої під Семенівкою. У тих подіях брали участь і спецназівці підрозділу Національної гвардії України «Омега», який дислокується у Вишгородському районі. Фільм подає хронологію збройного зіткнення українських силовиків (НГУ, ЗСУ та СБУ) та успішну перемогу над бойовиками. Він заснований на розповідях реальних очевидців, активістів та учасників бою, гвардійських загонів спецпризначення Західного і Південного територіальних управлінь, "омегівців" і спецпризначенців київської "посольської" бригади, командувача НГУ генерал-полковника Юрія Аллерова та спецпризначенців підрозділу «Альфа» СБУ.

На жаль, не обійшлося без втрат. Боєць «Ягуару», прапорщик Віктор Долінський отримав поранення, несумісні з життям. За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість військовій присязі та українському народу, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Зйомки картини розпочалися у 2018 році. «Коли ми створювали той фільм – ми часто проводили паралелі, говорили з представниками гвардії про історичні події в східних регіонах України. І так ми дізналися деталі про Семенівку: що там насправді було і хто є героями того дня…», –згадує продюсер Тарас Босак.

 «Робити документальне кіно про такі події у часи, коли йде війна, важко але корисно. Багато зусиль докладено, щоб відтворити цілісну картину того, що відбувалося, методом логічного зв’язку та величезної кількості інформації від спілкування із тими, хто брав участь у бою, – я думаю нам вдалося це зробити», – підкреслив прес-секретар командувача Національної гвардії України полковник Вадим Голуб.

ДОВІДКА. 5 травня 2014 року, гвардійські спецназівці увічнили себе і Національну гвардію бойовою славою під час запеклих боїв біля населеного пункту Семенівка. Блискуча операція українських військових не тільки зберегла життя мирних людей, але й вибила ворога з позицій.

Тоді проти бойовиків російського терориста Гіркіна, які чи не вперше від початку АТО застосували важке озброєння, виступили бійці спецпідрозділу ТО "Омега", калинівського полку оперативного призначення, Західного та Південного територіальних управлінь, роти спецпризначення столичної бригади охорони дипломатичних представництв. Під командуванням генерала Нацгвардії з позивним "Карпати" (нинішній командувач НГУ генерал-полковник Юрій Аллеров)  бійці здобули блискучу перемогу над ворогом. Юрій Аллеров зазначив: "Цей бій був не першим бойовим зіткненням на Донбасі. Але вперше сили противника вступили в організований і відкритий вогневий бій з нашими військами."

Джерело: Національна гвардія України.