#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Культура
Дати

Сьогодні, 28 травня – Всеукраїнський день краєзнавства

28.05.2019 Косянчук Інна 0

Це свято започатковане Національною спілкою краєзнавців України у 2017 році

Мета свята – поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентація практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.

У різних регіонах України з нагоди свята заплановані різноманітні заходи: презентації книг та книжкові виставки, зустрічі з краєзнавцями, конференції та круглі столи, засідання краєзнавчих клубів, виступи у ЗМІ тощо.

Національна спілка краєзнавців України привітала усіх із цим святом та звернулася до культурно-освітніх і наукових організацій та установ, громадськості з закликом долучатися до відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства.

ДОВІДКА. 28 травня 1925 року у  Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства, на якій було створено Український комітет краєзнавства. Від цієї дати, яка вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху, веде свій відлік Національна спілка краєзнавців України. Всеукраїнський день краєзнавства запроваджений відповідно до рішення VI з’їзду Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року.

Джерела: Національна спілка краєзнавців України, Вікіпедія