Новини
Київщина

Скандал у «адвокатському сімействі»: адвокати Київщини оголосили страйк, всеукраїнська Рада його скасувала

14.06.2019 Александр Чернышенко 0

12 червня на своєму засіданні Рада адвокатів Київської області прийняла рішення про проведення локального попереджувального страйку адвокатів, що належать до Ради адвокатів Київщини. Під час страйку, який мав тривати місяць, з 20 червня по 20 липня, адвокати вирішили припинити надавати правову допомогу у кримінальних провадженнях у правоохоронних органах, у судах та прокуратурах.

Адвокати Київщини вирішили провести страйк через резонансне побиття у Білій Церкві адвоката Олексія Несвітайла під час виконання його службових обов’язків, про що вже повідомляв «Погляд».

Адвокати звинуватили Білоцерківську поліцію у зрощенні зі злочинними елементами і просили передати розслідування цієї справи Головному управлінню нацполіції у Київській області, як органу досудового розслідування.

Щоб привернути увагу до цієї скандальної і резонансної справи, адвокати Київщини вирішили провести громадський захід у вигляді страйку.

Проте, наступного дня, 13 червня, вищестоящий орган – Рада адвокатів України своїм рішенням скасувала проведення страйку адвокатами Київщини.

Підставою для скасування рішення стало порушення внаслідок його реалізації конституційних прав громадян на правову адвокатську допомогу.

«Очевидними наслідками прийнятого Радою адвокатів Київської області рішення про страйк стануть порушення конституційного права громадян на професійну правову допомогу. При цьому, під ризик потрапляють не лише наявні клієнти адвокатів Київської області, але кожен мешканець регіону, який потенційно може потребувати адвоката для захисту своїх конституційних прав у визначений для страйку термін.

Рада адвокатів України наголошує на неприпустимості ситуації, коли п’ять тисяч адвокатів регіону будуть зобов’язані бездіяти та утримуватися від надання правової допомоги на території Київської області, а правоохоронці  і суди продовжуватимуть виконувати свої обов’язки.  Затримання, обшуки, інші процесуальні дії у рамках кримінальних проваджень, судові засідання, включно з винесенням судових рішень, відбуватимуться за відсутності захисників, залучених до страйку», — повідомляється у рішенні РАУ.

У Раді адвокатів Київщини висловили жаль і подив факту скасування страйку і заявили, що цей день увійде в історію адвокатури, як сумна дата для адвокатського самоврядування. Адвокати Київщини звинувають Раду адвокатів України у тому, що вона скасувала рішення про страйк, яке навіть не бачила в очі, і цим вона грає на руку поліції та тітушкам, яких поліція нібито покриває.

«Погляд» продовжуватиме слідкувати за розкриттям справи резонансного побиття адвоката у Білій Церкві та інформуватиме вас про подальший перебіг подій.