Новини
Новини світу

Швеція-Україні: нові БМП, катери, зброя на понад $680 (ВІДЕО)

Україна отримує пріоритет на поставку найсучасніших автомобілів, з найкращим рівнем захисту та найновішою електронікою.

Уряд Швеції передає Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійдуть 35 бойових машин піхоти CV90, 10 швидкохідних бойових катерів CB90, інша техніка та озброєння.

Про це оголосив міністр оборони Швеції на брифінгу у вівторок.

Про це повідомила найбільша шведська щодення газета Dagens Nyheter.

35 нових БМП CV90 буде замовлено у BAE Systems. Україна отримує пріоритет на поставку найсучасніших автомобілів як з кращим рівнем захисту, так і з найновішою електронікою. 25 машин будуть фінансуватися Данією, а 15 — Швецією.

До України підуть CV90 тієї ж модифікації, що виробляється для Нідерландів. Раніше Швеція вже передавала України 50 БМП CV90.

Також буде передано 10 швидкохідних десантно-штурмових катерів CB90. Катери придатні для бойових і транспортних перевезень поблизу суші та річками України. Крім того, буде передано приблизно 20 десантних човнів меншого розміру.

Найбільше грошей, більше чверті від всієї суми, Швеція витратить на 155-мм боєприпаси для САУ Archer, які раніше були передані Україні.

Зі зброї передаються:

  • підводне озброєння, як-от міни та торпеди;

  • ПЗРК Robot 70;

  • ПТРК TOW;

  • ручні гранати;

  • гранатомети "Карл Густав";

  • медичне обладнання;

  • автомобілі швидкої допомоги.

Частина коштів піде на співпрацю з іншими країнами, що дозволить швидко закуповувати для України безпілотники.

Нагадаємо, Швеція оголосила про виділення найбільшого Україні нового пакета допомоги у розмірі 1,4 мільярда крон (133,5 млн доларів). Гроші підуть на підтримку населення країни в зимовий період часу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.