Головні новини
Російсько-Українська війна

Штучний інтелект залучать до розмінування територій України, – Мінекономіки

Штучний інтелект радитиме українським військовим, як найбільш ефективно провести розмінування.

Штучний інтелект залучать до розмінування територій України, – Мінекономіки - зображення

У гуманітарному розмінуванні території України допомагатиме штучний інтелект. Це стане можливим завдяки співпраці Міністерства економіки України та американської компанії Palantir.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінекономіки.

Угоду про партнерство українське міністерство й технологічна компанія підписали у Лондоні. Зазначається. що вона містить конкретні положення щодо співпраці за такими напрямами:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;

  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками у протимінній діяльності;

  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для ухвалення рішень у протимінній діяльності.

Платформа ШІ працюватиме з великими базами даних, сформованих усіма учасниками процесу розмінування – від органів місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерств і відомств до операторів протимінної діяльності. Бази міститимуть як сталу інформацію, наприклад оцінку економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативну, яка буде регулярно оновлюватися.

Очікується, що Palantir AIP, наприклад, зможе порадити, як найбільш ефективно провести очищення конкретної території – за допомогою нових методів розмінування, як-от дрони, чи з застосуванням традиційних методів. Кінцевою ж метою у відомстві вбачають розмінування території швидше та з меншими витратами.

Міністерка економіки Юлія Свириденко наголосила, що наразі потенційно забрудненими є 156 тис. км² української території.

Нагадаємо, Microsoft знову інновує, запроваджуючи унікальну функцію для своєї платформи Teams: штучний інтелект, який може прикрасити ваше віртуальне простір. Заявлено на конференції Microsoft Ignite, ( егнайт) функція, названа "прикрасьте свій фон", використовує передовий генеративний штучний інтелект, щоб перетворити безладні фони у естетично привабливі візуальні елементи під час відеодзвінків в Teams.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.