Новини
Довкілля
Світ-суспільство

Серія землетрусів «розбудила» розлом, який «спав» п'ять століть

22.10.2019 Бобрик Юлія 0

Це може привести до ще більш сильних землетрусів.

Розлом Гарлок в Каліфорнії простягається через північний кордон пустелі Мохаве приблизно на 300 кілометрів. Протягом всієї історії спостережень розлом знаходився в сплячому стані, його зрушення не перевищували 2-11 міліметрів на рік. На думку вчених, остання помітна активність розлому сталася близько 500 років тому.

У липні в південній Каліфорнії почалася сейсмічна активність, що отримала назву «рій землетрусів Ріджкрест». Регіон потряс попередній підземний поштовх силою магнітудою 6,4 бала. Головний поштовх магнітудою 7,1 стався через 36 годин і став найсильнішим в регіоні за останні два десятиліття. За ним послідувало близько тисячі афтершоків (менш інтенсивних повторних підземних поштовхів).

В результаті цих подій в розломі Гарлок був зафіксований вертикальний зсув на два сантиметри. «Рой землетрусів Ріджкрест» не тільки привів в рух розлом Гарлока. За словами вчених з Каліфорнійського технологічного інституту, він змінив уявлення про те, як зазвичай відбуваються великі землетруси. Послідовність Ріджкрест ілюструє альтернативний сценарій: слабкі землетруси можуть об'єднатися в складну мережу і викликати потужний струс.