Новини
Київщина
Культура

Рожевий «Самсон»: невідомі розфарбували один зі старовинних фонтанів Києва

04.09.2019 Кочкина Марина 0

Один із найстаріших фонтанів Києва, який є окрасою Контрактової площі  - «Самсон», 4 вересня рожевою фарбою спаплюжили невідомі. Крім того, павільйон-ротонда розписана різними написами чорною фарбою.

фото: Деловая столица

Трішки інформації про історію фонтану «Самсон».

Його було споруджено у 1748 році – він один із перших у столиці фонтанів. Мурований павільйон-ротонду було виконано архітектором І. Григоровичем-Барським. Тоді фонтан був навпроти будівлі магістрату, саме він і назвав цю споруду Феліціалом (це й досі можна почути від киян).

Такою скульптура була раніше

Сьогодні назву фонтан має від скульптури усередині ротонди – «Самсон, який роздирає пащу лева» - з неї ллється струмінь води. Перша скульптурна група була дерев’яною, згодом її замінили більш міцним матеріалом. Саме з цього часу, а це були 1800-ті роки, стали кияни називати фонтан іменням дужого Самсона.

За легендою, фонтан знаходиться на місці священного джерела, від якого залежить доля столиці. Говорять, що поки існує джерело, не пересихає вода – то доти й стоятиме сам Київ. Є думка, що для цього й було збудовано фонтан, який має таку давню історію та пережив уже не одну війну та революцію. А ще кажуть, що коли випити води із фонтану «Самсон» - то залишишся назавжди жити у Києві.

фото з відкритих джерел Інтернет

Главком