Новини
Довкілля
Повітря
Світ-суспільство

Рівень вуглекислого газу в атмосфері залишається рекордно високим з травня

20.09.2019 Бобрик Юлія 0

Такої концентрації не було за всю історію людства.

Рівень вуглекислого газу в атмосфері продовжує залишатися на позначці в 412 частин на мільйон, що близько до найвищого значенням за весь час спостережень. До кінця року воно може ще раз переступити бар'єр в 415 частин, досягнутий в травні цього року, повідомляє NASA Climate Change.

За останні 800 тисяч років і до початку індустріалізації рівень концентрації вуглекислого газу не перевищував 280 частин на мільйон.

В кінці XIX століття ці концентрації становили 285 частин на мільйон, а до середини минулого століття дійшла до позначки в 315 частин на мільйон. Підвищення кількості CO2 викликало різке збільшення середньої температури на Землі за останні роки.

У зв'язку зі змінами клімату 20 вересня по всьому світу проходить марш на захист клімату, до якої приєднаються 129 країн світу.

Нагадаємо, сьогодні мешканці 21 міста України також вийшли на міжнародний марш за клімат.

Цікаво знати, що у Нью-Йорку учні близько 1700 шкіл отримали дозвіл не відвідувати заняття через свій намір взяти участь в акції. Натомість у Німеччині очікується близько 500 акцій.

Нинішня акція натхненна протестами шведської школярки Грети Тунберг, яка щотижня по п'ятницях ставала в одиночний пікет біля будівлі парламенту, заявивши, що не відвідуватиме школу в ці дні, поки шведська влада не почне дотримуватися Паризька хартія по клімату. Акція отримала назву Fridays for Future ( «П'ятниці заради майбутнього») і вона об'єднує вже близько двох мільйонів чоловік по всьому світу.

Нагадаємо, наразі юна активістка Грета Тунберг перетнула Атлантичний океан, аби взяти участь в Саміті ООН з питань клімату,що відбудеться днями в Нью-Йорку.