Новини
Буча
Бучанський район

Радіо Свобода випустила першу частину розслідування про вбивства в Бучі

Журналістам вдалося встановити російських військових, які, ймовірно, причетні до вбивства полковника СБУ Олексія Теліженка.

Радіо Свобода випустила першу частину розслідування про вбивства в Бучі - зображення
Фото: Радіо Свобода

За даними розслідування «Радіо Свобода», 6 березня 2022 року полковника СБУ Олексія Теліженка схопили російські військові на території його будинку в окупованій Бучі.

Тіло закатованого полковника виявили восени 2022 року. Його вдалося ідентифікувати, зокрема, завдяки нашивці Національної академії СБУ, де Теліженко довгий час працював на посаді помічники ректора.

Також російські військові викрали з будинку полковника СБУ його особисті речі, зокрема парадний кітель з військовими нагородами.  

Як виявили журналісти «Радіо Свобода», ідентичні нагороди експонуються зараз у так званій кімнаті-музеї бойової слави 27-го окремого загону спецназу Росгвардії «Кузбас» у Кемерово. 

Радіо Свобода випустила першу частину розслідування про вбивства в Бучі - зображення
Фото: Радіо Свобода

Згідно з розслідуванням, у цьому ж російському музеї перебувають й інші речі, які також, імовірно, належали Олексію Теліженку. 

На основі свідчень очевидців, неопублікованих раніше російських документів, верифікації архівних фото- та відеоматеріалів, а також отриманих від джерел в українських спецслужбах даних трафіку й моніторингової інформації мобільного телефону Теліженка, журналісти «Радіо Свобода» встановили, що до вбивства полковника СБУ, ймовірно, причетні високопоставлені російські військові зі 175-го окремого розвідувального батальйону з Пскова, що входить до 76-ї десантно-штурмової дивізії, а саме: 

  • заступник командира 175 ОРБ, капітан Каскулов Аслан Юрійович; 

  • заступник начальника штабу 175 ОРБ, капітан Глушенков Ярослав Олександрович; 

  • начальник РЕБу 175 ОРБ, капітан Дрога Сергій Федорович. 

Раніше ми розповідали, що за співпрацю з окупантами до 9 років засуджено самопроголошеного голову Димерської ОТГ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.