Надзвичайні новини
Вишгородський район

За співпрацю з окупантами до 9 років засуджено самопроголошеного голову Димерської ОТГ

Окрім позбавлення волі, рішенням суду також передбачена конфіскація майна і заборона на 15 років обіймати посади в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування, а також організаціях, що надають публічні послуги.

За співпрацю з окупантами до 9 років засуджено самопроголошеного голову Димерської ОТГ - зображення
Фото - Київська обласна прокуратура

Про це повідомила Київська обласна прокуратура.

Суд визнав мешканця Київщини винним у колабораційній діяльності й несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ в умовах воєнного стану.

За даними слідства, чоловік після окупації смт Димер Вишгородського району Київської області добровільно погодився на пропозицію військових рф щодо співпраці.

Отримавши гарантії особистої безпеки від представників окупаційних військ, він допомагав їм орієнтуватися на місцевості.

На початку березня 2022 року окупанти примусово зібрали місцеве населення. Під час виступу перед громадянами засуджений повідомив, що відтепер він новообраний голова Димерської ОТГ.

Він надавав інтерв’ю російському медіа в якому розповідав про лояльність окупантів та необхідність співпраці з ними.

В адміністративній будівлі селищної ради здійснював прийом громадян, роздавав мешканцям населеного пункту газети з пропагандою збройної агресії рф проти України та гуманітарну допомогу, що надходила з території країни-агресора.

Гауляйтер підбирав людей для незаконної співпраці зі збройними силами держави-агресора, залучав їх до виконання робіт у селищній раді та на території громади.

Крім того, засуджений надавав російським військовослужбовцям відомості про учасників АТО, територіальної оборони та депутатів серед місцевих жителів.

Наразі чоловік перебуває під вартою.

Нагадаємо, Президент “Мотор Січ” допомагав росії обстрілювати українські міста та села.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.