Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

Президент Франції анонсував створення коаліції далекобійної зброї для України (ВІДЕО)

Захід зробить усе необхідне для того, щоб росія не перемогла у війні.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що союзники створять коаліцію для постачання Україні далекобійного озброєння. Йдеться про бомби, а також ракети середньої та великої дальності. Нову коаліцію Макрон анонсував під час брифінгу за підсумками зустрічі партнерів України у Парижі.

Президент Франції заявив, що союзники створюють вже дев’яту коаліцію, покликану підтримати Україну у боротьбу проти росії.

"Було вирішено створити коаліцію для глибоких ударів і, відповідно, надання ракет і бомб середньої та великої дальності".

Коаліцію країн створили для постачання ракет середньої та великої дальності Україні. Крім того, у межах коаліції Україна отримає бомби. Зазначається, що на зустрічі щодо підтримки були представники 21 країни. Макрон зустрівся із лідерами скандинавських і балтійських країн, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Кемероном.

Емманюель Макрон заявив, що Франція підтримує те, що європейські країни мають взяти на себе боргові зобов’язання та створити фонд для фінансування спільних військових ініціатив, покликаних допомогти Україні. Також французький президент обговорив із союзниками питання надання боєприпасів для України. За його словами, у найближчі десять днів Франція представить план дій про закупівлю боєприпасів для України з європейських та неєвропейських країн.

Франція, зокрема, постачає Україні авіаційні крилаті ракети SCALP EG з дальністю ураження понад 250 км та бойовою частиною в 450 кг.

Читайте також: