Новини
Україна

Пресмарафон Зеленського: що президент сказав про міжнародну політику


Фото: president.gov.ua

Незважаючи на відсутність конкретики у відповідях Зеленського, президентові все ж вдалося уникнути помилок, небезпечних для України.

У тезах Володимира Зеленського, пов'язаних з "міжнародкою", розбирались у "Європейській правді".

Так на пресмарафоні багато питань лунало про спілкування з Трампом щодо Байдена-молодшого. Зеленський тримав єдину лінію: втручатись у вибори в США не збираюсь, шантажу з боку Дональда Трампа не було, свідчити щодо імпічменту американського президента не буду. Водночас український президент сказав, що упродовж своєї каденції планує організувати візит голови США до України.

За словами президента в Києві все ж можуть провести розслідування щодо діяльності Байдена-молодшого, однак лише у разі, якщо США надасть докази про порушення американцем українських законів.

Свої стосунки з Ангелою Меркель президент описав, як хороші. При цьому зауважив, що під час спілкування з Трампом, коли погоджувався з бездіяльністю Німеччини та ЄС, то мав на меті зберегти формат розмови. Зеленський додав, що очікує на підтримку ФРН у нормадському форматі.

На Францію президент розраховує менше. На його думку, Франція почала зближення з Росією, а Еммануель Макрон нерідко діяв всупереч домовленостям з Зеленським.

Президент підтвердив, що зустрічі з Путіним прагне. Це може відбутися або у Нормандському форматі, або у двосторонньому порядку. Зеленський вважає, що зустріч з президентом Росії має відбутися, якщо сторони прагнуть зупинити війну.