Новини
Бровари
Екологія

Практично вичерпав свої можливості: сміттєвий полігон у Броварах планують розширити

Зробити це хочуть за рахунок земельних ділянок, які розташовані поряд.

Практично вичерпав свої можливості: сміттєвий полігон у Броварах планують розширити - зображення

У Броварах планують розширити межі сміттєвого полігону «Десна-2». Звалище практично вичерпало свої можливості, воно заповнене на 95% і тому має припинити свою роботу, а за підсумками наступного року – перейти до планової рекультивації. Про це повідомили в Трибуні Броварів з посиланням на підсумки робочої наради 16 грудня, що відбулася в Броварській райдержадміністрації.

У місті намагаються знайти можливості подальшого захоронення відходів на території Броварського району, аби не допустити сміттєвого колапсу, адже потужностей полігону «Десна-2» вистачить лише на рік. Одним із можливих варіантів розглядають розширити його за рахунок ділянок Калинівської громади, на чиїх землях розташоване сміттєзвалище.

Іншим варіантом вирішення питання може стати будівництво комплексу з обробки, переробки та захоронення побутових та промислових відходів з регіону. Повідомляється, що бажання взятися за цю справу є в інвесторів з Австрії, проте невідомо, хто саме реалізовуватиме проєкт, також не вказано виробничі потужності підприємства і розміри ділянки, яку планують віддати під будівництво підприємства.

До лютого наступного року в Броварах мають проаналізують можливість розширення наявного полігону на сусідні, приватні ділянки, які не використовуються та надати напрацьовані варіанти продовження роботи сміттєзвалища.

Нагадаємо, у Києві розпочали роботи з розчистки русла річки Либідь. Там на окремих ділянках засмічення сягає верхнього перекриття колектора.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.