Новини
Всесвіт

Пошук позаземного життя: «Деякі світи можуть підходити для життя краще, ніж Земля», – вчені


Вчені відмовилися ставити хрест на екзопланетах і продовжують пошук позаземного життя.

Дослідження, опубліковане в журналі Scientific American, категорично відкинуло можливість існування життя на екзопланеті LHS 3844b, яку вважали однією з найперспективніших з точки зору наявності жилої атмосфери і живих організмів. Через це, ймовірно, вченим доведеться виключити зі сфери спостереження цілий клас екзопланет, але вони не збираються зупинятися.

Дослідники з Чиказького університету на чолі з геофізиком Стефані Олсон змоделювали ряд різних екзопланет, які будуть найбільш придатними для розвитку і підтримки життя на основі циркуляції океану.

«Наша робота була спрямована на виявлення екзопланетних океанів, які мають найбільшу здатність підтримувати рясну і активне життя. Життя в земних океанах залежить від висхідного потоку, який повертає поживні речовини з темних глибин в освітлені сонцем частини океану, де існує фотосинтетичне життя. Такі умови ми повинні шукати на екзопланетах. Більше того, ми вважаємо, що умови на деяких екзопланетах з сприятливими схемами циркуляції океану могли б бути біль придатні для підтримки життя ніж Земля», – заявила Олсон.

Дослідження було представлено на Конгресі геохімії Гольдшмідт в Барселоні.

Нагадаємо, навесні цього року космічний телескоп TESS відкрив першу екзопланету земного типу. Натомість цього літа астрономи заявили, що знайшли екзопланети, на яких ймовірно є життя.