Новини
Новини світу

Польща передасть Україні МіГ-29, але небагато (ВІДЕО)

Винищувачі передадуть у межах ширшої коаліції із іншими країнами.

Польща остаточно підтвердила, що передасть Україні радянські винищувачі МіГ-29. Точну кількість винищувачів Польща не назвала, проте їх буде небагато. Раніше у міністерстві оборони Словаччини заявили про готовність Польщі спільно передати літаки для України. Передачу літаків до України Польща розглядає з лютого.

Про це повідомив очільник канцелярії президента Польщі Павел Шрот підтвердивши, попередню заяву Анджея Дуди.

"Наскільки я знаю, що стосується передачі Польщею літаків МіГ-29, то це не буде велика кількість. Безумовно, це не буде кількість, яка відповідає кількості переданих танків. Ми обов'язково зробимо це в якійсь ширшій, міжнародній коаліції, щоб Україна могла відчути цю підтримку в реальному вимірі".

За словами Шрота, коли йдеться про літаки F-16, "тут немає місця для будь-яких випадкових заяв", і президент Польщі сказав це "з повним переконанням, з повним знанням".

Повітряні сили Польщі із 1989 року мають на озброєнні близько 30 радянських винищувачів МіГ-29. Також літаки цього типу є на озброєнні у Болгарії та Словаччини.

Нагадаємо, Польща повідомляла про те, що готова передати Києву винищувачі, але не робитиме це першою з країн НАТО. На Мюнхенській конференції з безпеки, західні лідери обговорювали можливість передання винищувачів Україні.

В цей час, міністр оборони Олексій Резніков запевняв, що міжнародні партнери у майбутньому обов'язково передадуть Україні винищувачі для боротьби з росією. Адже союзники України вже надали чимало техніки. Хоча, спочатку казали, що не будуть цього робити.

Зазначимо, Словаччина з початку березня розглядає можливість передачі 10 з 11 своїх винищувачів, які було знято з озброєння країни 2022 році, проте досі не ухвалила рішення. В міноборони країни вважають, що списані літаки не мають військової цінності для Словаччини, проте можуть допомогти Україні.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.