"Поліська коляда" на Іванківщині
11 січня, у селі Прибірськ, що розташоване неподалік тридцятикілометрової зони відчуження, на Іванківщині відбулося цікаве і оригінальне народознавче свято "Поліська коляда".
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/82542862_578057902751301_1724316244200390656_n.jpg)
При підтримці Міжнародного благодійного фонду "Модерація", ГО "Чорнобиль Ренесанс" та Прибірської сільради місцеві активісти організували різноманітні творчі дійства й присвятили їх поліським
зимовим обрядам і традиціям. Край поліщуків завжди славився прадавніми звичаями й містеріями, які тут ревно береглися і використовувались у побуті ще донедавна.
"Поліська коляда" - один з ефективних мистецьких способів не лише повернутись до коріння
пращурів, а й вплести в полотно давніх традицій ниточки сучасності. Джазові колядки, найрізноманітніші безкоштовні майстер-класи, конкурси, кінні прогулянки, подарунки дітям – все це справило неабияке враження
на учасників та гостей свята.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/82179712_578057952751296_8731761339896168448_n.jpg)
На запрошення організаторів "Поліської коляди" Чорнобильський заповідник теж долучився до проведення народознавчих майстер-класів. Співробітники сектору еколого-просвітницької роботи організували урок з
оздоблення методом декупажу екоторбинок з логотипом Заповідника, які можна використовувати і під час колядування чи щедрування. Майстер-клас "Різдвяна торба" користувався серед діток неабиякою популярністю. Понад 20 прикрашених новорічно-різдвяними мотивами екоторбинок довго радуватимуть своїх юних авторів.