#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Бориспіль

Платники податків Переяслава не заплатили ні копійки до районного бюджету за 2020 рік

22.02.2021 Оксана Кириленко 0

На сесії Бориспільської районної ради вирішували питання повернення 32 млн грн податків, які були сплачені за 4-й квартал 2020 року до бюджету колишнього Переяслав-Хмельницького району.

Фото: Переяслав-Хмельницька міська радаПереяслав-Хмельницька міська рада

Про це розповів депутат Бориспільської районної ради Юрій Бобровнік.

Фото: Юрія Бобровніка

Вільні залишки старого Бориспільського району складають 2 млн 450 тис., Яготинського району - 3 млн 900 тис.

Також, за інформацією бюджетної депутатської комісії, платники податків сплатили:

 • села Циблівської громади - орієнтовно 6 млн. 268 тис.
 • Ташанської - 12 млн
 • села, які увійшли до Переяславської ОТГ - 5 млн 900 тис.
 • села Студениківської громади - 3 млн 833 тис.
 • Решта - орієнтовно 4 млн - це кошти, які не використала Переяслав-Хмельницька РДА, а саме відділ освіти. Ці гроші були заплановані на використання ще у грудні 2019 року, але їх чомусь не використали.

Як розподілили кошти

Бобровнік зауважив, що за останні дві сесії Бориспільської районної ради з цих 32 млн було направлено:

 • більше 2 млн грн - на виплати комунальних та заробітних плат, компенсаційних виплат при скороченні працівників у зв’язку із реорганізацію Ташанського центру для пристарілих з подальшою передачею його на баланс Ташанської отг.
 • 300 тис. - на виплату заборгованостей по ЗП та комунальних платежах Гайшинського соціального гуртожитку та компенсаційні виплати працівникам, у зв’язку із ліквідацією юридичної особи.
 • 1 млн 650 тис. з цих грошей проголосовано на утримання працівників та комунальних послуг Бориспільської районної ради,
 • Ще 1 млн. 650 тис. надали з гаманця яготинців. Цих коштів вистачить на 7 місяців роботи районної ради.
 • Також 1 млн 250 тис. грн виділено на виплату надбавок працівникам управління соціального захисту населення, що обслуговують села колишнього Переяслав-Хмельницького району (місце розташування Податкова у Переяславі). З яготинського кошика відповідно пішли гроші працівникам яготинського відділу управління соціального захисту населення. Чому це зробили? Тому, що працівники працюють на мінімальній з/п і готові звільнятися, а виплачувати субсидії, різні матеріальні виплати, допомоги жителям села потрібно.
 • 90 тис. - на з/п працівників КЗ «Трудовий архів», що зареєстрований юридично у Циблях, а фізично знаходиться у приміщенні Переяславської ЦРЛ на перший квартал.

За рахунок коштів вільного залишку колишнього Бориспільського району погашається половина суми зареєстрованої заборгованості, що виникла в колишньому Бориспільському районі у 2020 році, іншу половину гасять нові громади колишнього Бориспільського району.

Чого чекати Переяславщині

Таким чином із 32 млн грн орієнтовно 5 млн 200 тис. спрямовано на Переяславщину. Решту - майже 27 млн грн - буде розподілено відповідно до заявок голів громад та прохань виборців Переяславщини.

«Тобто, я як депутат і надалі буду вимагати, щоб решта коштів надійшла у Переяславські громади на їхні потреби. Саме за такі рішення я сьогодні проголосував, як депутат від Переяславської, Циблівської та Дівичківської громади. Також «ЗА» проголосували депутати району від Ташанської та Студениківської громад. Таку позицію підтримало 4 з 5 голів громад Переяславщини. Депутати від Переяславської, Циблівської та Дівичківської громади Конон і Розовик проголосували ПРОТИ. Уразі, якщо нові громади Бориспільського колишнього району не погасять решти зареєстрованої заборгованості, усі гроші які виділені на останніх сесіях, продовжуватимуть залишатися на казначейському рахунку Бориспільської районної ради. Так нас запевняє начальник фінансового управління Бориспільської РДА. У такому випадку всі гроші будуть невикористані», - розповів Бобровнік.

Щодо 30 млн Переяславській ЦРЛ, то станом на сьогодні ідею Вячеслава Саулка, голови сільських рад Переяславщини, не підтримують, але зобов’язуються фінансувати ЦРЛ у 2021 році відповідно до кількості населення, з податків, які надійдуть у 2021 році, тобто у сумі не меншій, ніж це вони робили у 2020 році.

Голова Дівичківської громади повідомив, що вони планують робити власну вторинку (ЦРЛ), але продовжуватимуть фінансувати Переяславську ЦРЛ відповідно до кількості їхнього населення.

Нагадаємо, що депутата Яготинської міськради звинувачують у розтраті бюджетних коштів.

Також ми розповідали, що Бориспіль та Переяслав ділять 30 млн залишків районного бюджету.

«Погляд» інформував, що на Переяславщині звільнили всіх працівників закладів культури. Також ми писали, що виділено кошти для райдержадміністрацій, які ліквідуються. 

Читайте на «Погляді», що головним архітектором Бориспільщини стала молода переяславка.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.