Новини
Екологія
Земля
Новини світу

Пластик став копалиною: його концентрація в геологічних пластах подвоюється кожні 15 років


Концентрація мікропластіка в ґрунті зростає в геометричній прогресії, тож логічно допустити, що нащадки будуть іменувати наш вік ніяк інакше як «пластиковий».

Вчені з Інституту океанографії при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго вивчили шари донних відкладень в акваторії Санта-Барбари: взятий з дна керн відбивав історію геологічних нашарувань від 1 834 до 2009. (Див. фото нижче: 1 см керна – приблизно два року).

Вони виявили, що концентрація мікропластіка (часток розміром менше 5 мм) зростає в геометричній прогресії з закінчення Другої світової війни: кожні 15 років між 1945 і 2009 кількість подвоювалась.

Збільшення кількості пластику в донних відкладеннях відповідає збільшенню виробництву пластику у всьому світі і приросту населення.

«Це дослідження показує, що тепер виробництво пластику відображено в наших осадових матеріалах. Наша любов до пластику фактично залишилася в нашій літописі скам'янілостей», – робить висновок автор дослідження Дженніфер Брендон. Різко зросла концентрацію пластика в ґрунті прийнято вважати одним з ознак антропоцен – сучасної геологічної епохи.

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що вчені знайшли пластик в Арктиці.