Новини
Україна
Новини Київської області
Кримінальні новини

"Підривник" мосту Метро розповів, що не цілився в людей


 Юрист Масі Найєм розповів, що Белько Олексій (чоловік, який грозився підірвати міст Метро) не мав на меті вбивати людей, і що той декілька разів вибачився перед усіма, хто вчора простояв в заторах через його дії.

"Олексій розповів про всі обставини, що передували вчорашнім подіям. Зброя, яка була в нього, зареєстрована. Стріляв він у відбійник, аби зупинити рух машин на мосту. Він не цілився в людей, що також підтверджують слідчі.

Суто від себе додам, що дана подія - дуже важливий сигнал для суспільства. Ми відповідальні за тих, хто захищав нас на війні. Це проблема державного рівня.

Це не значить, що немає бути відповідальності за доведені злочини. Всі мають бути рівними перед законом.

Але це значить, що потрібно зрозуміти проблему і почати її вирішувати. Ветерани війні - це ми. Ми всі. Бо війна у нас у всій державі, а не тільки у них", - написав Найєм.

Підозру Бельку вручать сьогодні, Кваліфікація: ч. 4 ст. 296 ККУ (хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї). Завтра буде обрання запобіжного заходу. Скоріше за все проситимуть взяття під варту. Завтра в суді буде адвокат Сергій Тищенко.

Згідно інформації kyіvoperativ.info колеги Белькова розділилися на два табори, одні засуджують вчинок, кажучи, що він просто «з’їхав з котушок» після того, як перевівся у військову частину Броварів. Саме тоді, за їх словами, і почалися різні конфлікти — із командирами, товаришами по службі та у сім’ї. Саме тоді він розвівся із дружиною і почав зловживати алкоголем та навіть вживав наркотики.

Інші виправдовують, запевняючи, що це порядна людина, яка мала на меті лише добрі наміри — щоб перестали відводити військових на сході України. І, типу, якби він хотів здійснити підрив мосту — він би це зробив тихо і ніхто навіть не дізнався, що це був саме він. Характеризували його, як справжнього захисника України і надійного товариша. 

26 червня Белько зловили на тому, що він самовільно залишив межі військової частини і тоді суд призначив йому покарання у вигляді арешту на гауптвахті на 7 днів.
Стало відомо, що у Олексія правоохоронці нещодавно вже вилучали 1 кг вибухівку та 88 патронів. Тоді Белько розповів, що знайшов все це у якомусь сейфі на Чернігівщині. Тож, був реальний шанс, що і на цей раз Олексій має вибухівку.

Цікаво, що Белькову телефонував генерал Крищенко, командир спецпідрозділу та психолог від МВС. Однак, жодних чітких вимог чоловік не назвав і вести будь-які перемови відмовився. Єдине чого просив — переговорити зі своєю дівчиною — Павлік Оленою. Вже тоді було прийнято рішення почати підготовку до штурму.

Вся операція тривала більше 3 годин, але сам штурм пройшов доволі швидко і, на щастя, без жодного пострілу. Олексій спочатку викинув зброю із вікна своєї автівки, а потім і вийшов сам та ліг на асфальт «зірочкою». Вибухівки у його Opel не знайшли — лише карабін. 

https://www.facebook.com/KyivOperativ/videos/428071764484756/
Олексій Белько розповідає причину свого вчинку.

Нагадаємо, що Олексій Белько – 42-річний уродженець Криму, АТОшнік і військовослужбовець ЗСУ, начальник радіостанції польового вузла зв’язку Сил Спеціальних Операцій в Броварах, яке займається інформаційною війною проти Росії заблокував столичний міст Метро, обстрілював поліцейських та погрожував підірвати міст.Начальник поліції Києва Андрій Крищенко повідомив, що Бельку тепер загрожує довічне.

Міністерство у справах ветеранів повідомило, що не дозволить використати цей інцидент для очорнення бійців та ветеранів, або для розколу між ними та рештою суспільства.