#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Всесвіт

Під поверхнею Марса знайшли цілу мережу прихованих озер з рідкою водою

29.09.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Настільки неймовірне відкриття надихає дослідників на подальші пошуки мікробного життя на планеті.

Фото: ESA/G

Як пишуть у виданні ScienceAlert, вчені з Університету Рома Тре в Італії з'ясували, що під крижаною шапкою південного полюса Червоної планети знаходиться не одне, а ціла мережа озер. Отже, перша водойма, знайдена в 2018 році, не була поодиноким або неординарним явищем для марсіанської природи.

Як шукали?

Дослідники використовували дані радарів з орбітального апарату Mars Express Європейського космічного агентства, щоб виявити озера з рідкою водою на сусідній планеті.

У цьому пристрої використовується той самий метод, який на Землі використовується для пошуку підльодовикових озер в Антарктиді – відображення радіохвиль від поверхні, вимірювання ехосигналів і пошуку змін в сигналі для визначення характеристик топографії. Варто зазначити, що деякі типи матеріалів краще відображають радіолокаційні сигнали, ніж інші, і рідка вода є одним з таких матеріалів.

Вода чи крига?

Також вчені припускають, що якщо це все ж рідка вода, швидше за все, вона надзвичайно солона. Адже у 2018 році команда вчених оцінила температуру знайденого озера близько –68,15°C. При такій температурі вода точно перетворилася б на кригу. Єдине, що їй може допомогти залишатися у рідкому стані – величезна кількість солі.

Відкриття додаткових солоних підльодовикових озер дуже важливе. Це означає, що вони можуть легко утворюватися і залишатися в геологічних тимчасових масштабах, що є важливою частиною давньої загадки про історію води і клімату Марса. І це також дає додатковий аргумент на користь пошуку марсіанських мікробів.

«Ці озера, ймовірно, існували протягом більшої частини історії Марса, – зазначає планетолог Роберто Орозій з Національного інституту астрофізики в Італії і головний дослідник MARSIS. – З цієї причини вони все ще можуть зберігати сліди будь-яких форм життя, які могли розвинутися, коли Марс мав щільну атмосферу, більш м'який клімат і рідку воду на поверхні, як на ранній Землі».

За одним із припущень, в цих озерах все ще може процвітати мікробне життя. Тож наступне завдання, яке ставить перед собою команда дослідників – пошук води в інших місцях на Марсі.

Нагадаємо, в минулому році NASA знайшли на Марсі величезні поклади глини, а також з’ясували, що річки Марса були глибші і ширші, ніж на Землі.