Суспільство
Україна-суспільство
Політика

Парламент спростив правила вивезення дітей за кордон

Тепер надати згоду на тимчасовий виїзд дитини, віком до 16 років, за кордон може один із батьків і в електронній формі.

Парламент спростив правила вивезення дітей за кордон - зображення

8 липня депутати Верховної Ради прийняли за основу із скороченням строку підготовки проєкт "Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України". Про це йдеться на сайті парламенту.

Ухвалений законопроєкт №6146 спростить правила виїзду неповнолітніх дітей за межі України. Зокрема, тепер надати згоду від одного з батьків на тимчасовий виїзд дитини, віком до 16 років, за кордон можна буде в електронній формі. Планується, що дану інформацію можна буде внесити до Держреєстру актів цивільного стану через портал Дія.

На думку ініціаторів, законопроєкт гарантуватиме реалізацію прав дитини на свободу пересування, належні умови для її фізичного та духовного розвитку. Також документ дозволить батькам надавати згоду на тимчасовий виїзд дитини за межі України за спрощеною процедурою без необхідності звернення до нотаріуса за посвідченням такої згоди, що мінімізує їх фінансові витрати.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що понад 1 000 українців готові прийняти у свою родину дитину під час війни. До слова, через повномасштабну війну рф в Україні загинуло 4253 цивільних, зокрема, від початку війни російські окупанти вбили в Україні щонайменше 345 дітей. Також відомо, що росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.