Суспільство
Україна-суспільство

Понад 1 000 українців готові прийняти у свою родину дитину під час війни

Від старту проєкту "Дитина не сама" у березні про готовність надати прихисток дітям заявили понад 21 000 людей.

Понад 1 000 українців готові прийняти у свою родину дитину під час війни - зображення
Фото: pixabay

Понад 1 000 українців пройшли спеціальне навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину, яка з різних причин під час війни залишилась без піклування дорослих. Як зазначають на Урядовому порталі, це родини, які пройшли усі етапи відбору в рамках програми "Дитина не сама", та успішно завершили підготовку. Варто зазначити, що загалом від старту проєкту у березні й до кінця червня, про готовність надати прихисток дітям через спеціальний Telegram-бот заявили понад 21 000 людей.

"Така велика кількість охочих прихистити дитину дійсно вражає. Вона ж дає надію на те, що ми зможемо подолати сирітство в Україні. Зрозуміло, що частина з цих заявок може бути результатом швидкоплинного пориву, але це важливий крок до суспільного розуміння, що дитина має зростати у сім'ї, а не в інституції", –

радниця – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук

Тепер, коли з’явиться необхідність тимчасового влаштування дитини, служби у справах дітей по всій Україні мають доступ до списку сімей та будуть звертатись до цих людей, які успішно пройшли навчання та готові прихистити малечу. Крім того до новоствореного переліку сімей, готових допомогти дітям, планують звертатися і в майбутньому, коли буде повноцінно відновлена можливість влаштовувати дітей до всіх сімейних форм виховання. У тому числі йдеться про влаштування дітей з понад 90 тисяч тих, які і до війни перебували в інституційних формах виховання.

Нагадаємо, через повномасштабну війну рф в Україні загинуло 4253 цивільних, зокрема, від початку війни російські окупанти вбили в Україні щонайменше 345 дітей. Також відомо, що росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.