Новини
Екологія
Повітря
Новини світу

Озоновий шар Землі має повністю відновитися через 40 років


Схоже, людство впоралося з однієї дуже серйозною проблемою.

Озоновий шар Землі відновлюється зі швидкістю 1-3 відсотка в рік. При таких темпах озоновий шар Північної півкулі повністю відновиться до 2030 року, Південної півкулі –  до 2050 року, а полярних регіонів – до 2060 року. Про це повідомили в агентстві ООН з навколишнього середовища.

Як повідомлялося раніше, те, що озоновий шар поступово відновлюється – результат заборони на використання руйнуючих його газів. Варто зазначити, що з кінця 1970-х років озоновий шар постійно стоншувався через надмірне використання хімічних речовин, таких як хлорфторвуглеці (або фреони). Критичної крапки в цій проблемі світ досяг в 1990-х роках, коли було зруйновано близько 10 відсотків шару.

У 1987 році члени ООН підписали договір, відомий як Монреальський протокол, спрямований на поетапну відмову від озоноруйнівних речовин і розробку замінників. Монреальський протокол успішно привів до видалення 99 відсотків хлорфторуглеродов, які раніше використовувалися в холодильниках, кондиціонерах і інших споживчих товарах.

Відповідно до цього міжнародного договору країни 32 роки працювали над тим, щоб скоротити використання озоноруйнуючих хімічних речовин, які використовуються в основному в охолоджуючої промисловості. В результаті озоновий шар, який захищає нас від шкідливого ультрафіолетового випромінювання Сонця, відновлюється.