Новини
Війна з Росією

Окупанти викрали директора Запорізької АЕС

01.10.2022
Його силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку.

Окупанти викрали директора Запорізької АЕС - зображення

Російські окупанти затримали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова та вивезли його в невідомому напрямку. Про це в неділю, 1 жовтня, повідомили в офіційному Telegram-каналі НАЕК "Енергоатом".

"У п'ятницю, 30 вересня 2022 року, близько 16:00 генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов був затриманий рашистським патрулем дорогою від станції до Енергодару. Автівку зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі", –

заява президента ДП НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна

Варто зазначити, що генеральний директор ЗАЕС є ліцензованою особою та несе головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку Запорізької АЕС. А отже, як зазначає Петро Котін, його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції.

Президент ДП НАЕК "Енергоатом" закликав негайно звільнити керівника станції, а також звернувся до гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, керівника ВАТ АЕС Тома Мітчелла із закликом задіяти всі можливі заходи щодо термінового звільнення Ігоря Мурашова з полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов'язків.

Нагадаємо, експерти МАГАТЕ на місцях оцінювали фізичні пошкодження на ЗАЕС, визначали працездатність основної та резервної систем ядерної безпеки та захисту. Місія МАГАТЕ вирушала до Запорізької атомної електростанції 29 червня. Натомість 30 серпня повідомлялося, що місія Міжнародного агентства з атомної енергії для того аби відвідати окуповану росіянами Запорізьку АЕС прибула в Україну. А на початку вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що відтепер представники міжнародного агентства постійно перебуватимуть на Запорізькій АЕС. Зокрема, 5 вересня стало відомо, що на Запорізькій АЕС залишилися два представники МАГАТЕ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.