#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Новини дня

Новини дня 21.04.2019 (Спецвипуск, про другий тур виборів Президента України)

22.04.2019 новин Погляд

Спеціальний випуск новин на телеканалі “Погляд”. Ми говоримо лише про другий тур виборів Президента України. Далі про перебіг голосування на Київщині, результати екзит-полів та порушення під час виборчого процесу.

Переможцем другого туру виборів та наступним Президентом країни стає Володимир Зеленський - згідно даних Національного екзит-полу станом на 18 годину. Рейтинг Володимир Зеленський складає 73,5%. За Петра Порошенка проголосувало майже втричі менше виборців - 25% рівно. Такі дані оголосили Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька КУчеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова на спільній прес-конференції. Офіційно Центрвиборчком повинен оголосити результати другого туру виборів 2019 не пізніше 4 травня.

У Бучі на голосування йшли у вишиванках, а в Гостомелі юним виборцям дарували квіти. Як відкривались виборчі дільниці на Київщині - бачила Аліна Кожух.

У Вишневому, Білогородці та Боярці - також працювали наші журналісти. Як голосували в іншій частині Київщини - дивіться далі.

Одна виборча дільниця в Україні відкрилася аж після 16 години - в селі Лебединському Донецької області. За даними МВС, там не сформували дільничну виборчу комісію. Серед більшості порушень у Київській області - незаконна агітація, винесення бюлетенів та їх фотографування. Окремі виборчі дільниці області не відповідали технічним вимогам. За даними громадянського руху опора, у Яготині на ранкове засідання не пустили спостерігача. У місті Кагарлик Київської області місцевий житель вкрав з дільниці бюлетень та втік на велосипеді. Громадський рух чесно повідомляє, що правоохоронці знайшли у зловмисника вдома ще один бюлетень, поцуплений під час голосування в першому турі 31 березня. Адмінпротокол поліція вручила і лідеру голосування - Володимиру Зеленському. Кандидат у Президенти на виборчій дільниці показав журналістам свій бюлетень. Це є порушенням виборчого законодавства, повідомляє поліція Києва на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.
Станом на 17:00 до поліції надійшло майже 940 повідомлень, пов’язаних з виборами. За фактами порушення відкрито 12 кримінальних проваджень та складено 13 адміністративних протоколів.

А у Київській області на шести виборчих дільницях зафіксували недостатню кількість бюлетенів. Про це повідомляє Громадянська мережа Опора. Бюлетенів на дільницях виявилося менше, ніж кількість виборців. Так, на одній з дільниць у Вишгороді не вистачало 200 бюлетЕнів, в Ірпені - 100, у Броварах - 18, у Макарові - 16, у Глевасі та Василькові - по 3 бюлетені.

Напередодні виборів наші журналісти проінспектували деякі виборчі дільниці Київщини. Перевіряли, чи пристосовані вони для голосування людей з інвалідністю. Адже у Приірпінні живе кілька сотень таких виборців. Чи легко їм буде зробити свій законний вибір - далі в сюжеті.

Всього у 95 виборчому окрузі, куди входить Приірпіння та Києво - Святошинський район, для голосування відкрили 37 виборчих дільниці. 11 з них розташовані були в самому Ірпені. На деякі з них завітали і наші кореспонденти.

Наразі це усе. Протягом наступного тижня ми будемо відслідковувати процес підрахунку голосів на виборах Президента. Тож слідкуйте за новинами на каналі та оперативною інформацією в інтернет-ресурсах “Погляду”. Ми ж вами побачимося за тиждень. До зустрічі.