#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Макарів

Новосілля у Новосілках: майже через три роки на Макарівщині відновили будинок після вибуху

30.09.2020 Бобрик Юлія 0

Вже завтра жителі села Новосілки повернуться у свої квартири.

Фото: Київська обласна рада

Про це повідомили на сайті Київської обласної ради.

Як сталася трагедія?

На початку 2018 року в селі Новосілки, що за 40 км від Києва, о пів на сьому вечора в багатоквартирному будинку пролунав вибух, після якого розпочалася пожежа, що враз охопила будівлю. На жаль, в ту жахливу ніч живими та неушкодженими вийти з палаючого будинку вдалося не всім. В результаті вибуху загинув чоловік, ще двоє людей були госпіталізовані.

Ця трагічна новина тієї зими облетіла чи не всю Україну. «Погляд» протягом неповних трьох років слідкував за тим, як йдуть відновлювальні роботи. Адже тієї жахливої ночі без власної домівки на довгих майже три роки залишилося 16 родин.

Фото: ІА «Погляд»

Надія на відбудову

Перший промінь надії у мешканців на відбудову житла з’явився минулого літа, через 1,5 роки, коли було запущено тендерну процедуру. Пізніше також стало відомо, що вже розпочалися відновлювальні будівельні роботи. А на початку цього року, – що на ремонт будинку в Новосілках виділять додаткові кошти, аби якнайшвидше закінчити ремонт.

Загалом з бюджету області на капітальний ремонт було виділено 6,7 млн грн.

Нарешті вдома

1 жовтня люди повернуться у свої відремонтовані квартири.

«Наразі у будівлі відновлено несучі конструкції стін та покрівлю по всій будівлі разом з вентиляційними шахтами, утеплено фасад, облаштовано відмостки, внутрішню та зовнішню мережі, а саме каналізацію, водопровід, опалення, електромережу, водопостачання, проведені внутрішні роботи, опорядковано цоколь, тощо. Залишилося підключити будинок до газу», – повідомляють в обласній раді.