Новини
Всесвіт

Нова дивовижна світлина від Хаббл: злиття трьох галактик у сузір'ї Раку

У створенні зображення взяли участь також наземні телескопи.

Нова дивовижна світлина від Хаббл: злиття трьох галактик у сузір'ї Раку - зображення
Фото: NASA / ESA / Hubble

Астрономи Хаббла поділилися зображенням трьох галактик, що зливаються в сузір'ї Рака. Об'єкт, що позначається як IC 2431, було відкрито 24 лютого 1896 французьким астрономом Стефаном Жавелем. Він знаходиться приблизно за 681 мільйон світлових років від нас, повідомляють на сайті ESA Hubble.

"Космічний телескоп Хаббл зафіксував те, що, мабуть, відбувається в процесі потрійного злиття галактик, а також бурхливу суміш зіркоутворення та приливних спотворень, спричинених гравітаційними взаємодіями цього галактичного тріо. Центр зображення закритий густою хмарою пилу, хоча можна побачити світло від фонової галактики , що пронизує його зовнішні краї".

ESA Hubble

Зображення IC 2431 отримали в рамках проєкту Galaxy Zoo – найбільшого в історії перепису галактик. Астрономи залучили для класифікації 900 000 недосліджених галактик понад 100 тисяч добровольців, які впоралися із завданням лише за 175 днів.

Зображення складено зі спостережень в інфрачервоному, оптичному та ультрафіолетовому діапазонах за допомогою Удосконаленої камери для досліджень Хаббла (ACS), камери темної енергії (DECam) на 4-метровому телескопі Віктора М. Бланка та Sloan Digital Sky Survey (SDSS). Для вибірки різних довжин хвиль використали дев'ять фільтрів. Колір отримали в результаті присвоєння різних відтінків кожному монохромному зображенню, пов'язаному з окремим фільтром.

Нагадаємо, нещодавно вчені знайшли найбільшу галактику у Всесвіті.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.