Новини
Всесвіт

Вчені знайшли найбільшу галактику у Всесвіті

Її довжина становить 16,3 млн світлових років.

Вчені знайшли найбільшу галактику у Всесвіті - зображення
Фото: Oei et al., arXiv, 2022

Астрономи виявили абсолютно "монструозну" галактику. Об'єкт, що отримав назву Алкіоней, знаходиться за три мільярди світлових років від нас і простягається на 5 мегапарсеків. Його довжина становить 16,3 млн світлових років, і він є найбільшою з відомих структур галактичного походження завдяки розмаху джетів її активного ядра, пише ScienceAlert.

Астрономи шукали ці викиди в даних, зібраних радіоінтерферометром LOFAR – мережею, що складається з 20 тисяч радіоантен, розподілених по 52 точках по всій Європі. Вони повторно обробили дані за допомогою нового інструменту, видаливши компактні радіоджерела, які могли заважати виявленню дифузних радіопелюсток, та скоригувавши оптичні спотворення.

Отримані зображення, за словами вчених, є результатом найточнішого пошуку пелюсток радіогалактики з тих, що проводилися. Після чого астрономи використали найкращий з доступних інструментів розпізнавання образів. Саме так вони знайшли Алкіоней, названий так на честь гіганта із давньогрецької міфології, заклятого супротивника Геракла.

Вивчивши об'єкт, дослідники виявили, що в центрі Аліконея знаходиться досить звичайна еліптична галактика з масою в 240 млрд разів більшою за Сонячну. Натомість маса її надмасивної чорної діри становить приблизно 400 млн сонячних мас.

Нагадаємо, нещодавно біля найближчої до Сонця зірки виявили нову екзопланету.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.