Новини
Україна
Україна-суспільство

Найскладніший етап після цієї атаки наша енергосистема вже пройшла, – Укренерго

Найближчими днями АЕС вийдуть на свою нормальну планову потужність і споживачів зможуть перевести з аварійних на планові графіки відключень.

Найскладніший етап після цієї атаки наша енергосистема вже пройшла, – Укренерго - зображення

Найскладніший етап після цієї російської ракетної атаки енергосистема України вже пройшла. Про це в ефірі телемарафону 25 листопада заявив голова Укренерго Володимир Кудрицький.

"Найскладніший етап після цієї атаки наша енергосистема вже пройшла. Всі області заживлені, енергосистема знову з’єднана з енергосистемою Євросоюзу. Всі три атомні станції, що розташовані на неокупованій території, працюють. Через 1-2 дні вони вийдуть на свою нормальну планову потужність, і ми очікуємо, що можна вже буде перевести наших споживачів замість аварійних на планові графіки", –

голова Укренерго Володимир Кудрицький

Таким чином, за прогнозом компанії, вже протягом найближчих днів можна очікувати на перехід із аварійних на планові відключення.

Варто зазначити, що станом на 11:00 виробники електроенергії забезпечили понад 70% потреб споживання в країні. Першочергово подано живлення на об’єкти критичної інфраструктури в усіх областях: котельні, газорозподільчі станції, водоканали, очисні споруди, в деяких регіонах працює громадський електротранспорт.

Також продовжуються роботи по відновленню живлення побутовим споживачам. Проте темпи відновлення сповільнюють складні погодні умови: через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго).

Наразі дефіцит електроенергії в системі України все ще зберігається. Як зазначають в енергетичній компанії, він становить 30% від загального обсягу споживання. У зв’язку з цим в усіх областях України введені і планові, і аварійні графіки обмеження споживання.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в Києві електроенергію даватимуть на 2-3 години, поки не стабілізують мережу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.