Новини
Суспільство
Здоров'я

Наступний штам COVID може вбити набагато більше людей, – The Guardian

Вчені закликають бути вкрай обережними при скасуванні обмежень через COVID.

Наступний штам COVID може вбити набагато більше людей, – The Guardian - зображення

У багатьох країнах пом'якшують, а то й зовсім скасовують обмеження щодо коронавірусу. Однак у ВООЗ попереджають, що пандемія поки що не закінчилася, а вчені не виключають, що новий штам, який прийде за "Омікроном", може завдати набагато більшої шкоди, ніж його попередник, пишуть у The Guardian.

"Майбутній варіант COVID-19 може бути набагато небезпечнішим і призвести до значно більшої кількості смертей і випадків серйозних захворювань, ніж "Омікрон", попереджають провідні британські вчені".

The Guardian

Вчені вважають, що необхідно бути вкрай обережними при скасуванні останніх обмежень через COVID та вимагають від уряду надати обґрунтування на підтримку рішення про припинення всіх заборон.

Зокрема, епідеміолог професор Марк Вулхаус з Единбурзького університету підкреслив небезпеку думки, що слідом за "Омікроном" пандемія піде на спад.

"Штам"Омікрона" виник не від штама "Дельти". Він виник із зовсім іншої гілки генеалогічного дерева вірусу. Й оскільки ми не знаємо, звідки в генеалогічному дереві вірусу з'явився новий варіант, ми не можемо знати, наскільки він може бути патогенним. Він може бути менш патогенним, але з такою ж легкістю може бути більш патогенним".

Епідеміолог професор Марк Вулхаус

У свою чергу у ВООЗ наголошують, що пандемія поки що далека від завершення.

Нагадаємо, раніше у ВООЗ заявили про можливість появи нових штамів COVID-19, адже вірус продовжує проходити мутації.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.