Новини
Всесвіт
Новини світу

NASA влаштувало показ місячної моди (ФОТО)


У вівторок НАСА представило два скафандра, які будуть використовуватися для місячної місії Artemis і на основі яких планується сконструювати скафандри для польоту на Марс.

За словами глави НАСА Джима Бранденстайн, нинішній скафандр для поверхні Місяця – «великий крок вперед у порівнянні з програмою Аполлон». Новий скафандр не має блискавок і кабелів, на які раніше скаржилися космонавти. Він також краще захищає від радіації і місячного пилу.

Прототип місячного скафандра показала на сцені інженер Крістін Девіс, продемонструвавши ходьбу і найпростіші рухи в скафандрі. На Девіс був прототип скафандра вагою понад 50 кілограмів, який здатний підтримувати місячні «прогулянки» тривалістю до 8 годин, а також має ще одну годину ресурсу для позаштатних ситуацій. Крім того він розрахований на експлуатацію при температурі від мінус 157°С до плюс 93°С.

Астронавт Кейт Рубін розповіла, як відчувала себе у новому скафандрі під час випробувань «спецодягу» у басейні з водою. За її словами, випробування показали, що скафандр дозволяє астронавтам бути більш мобільними, ніж у попередніх моделях, – вони навіть можуть ворушити пальцями в скафандрі.

«Мобільність і функціональність цього скафандра – це дуже великий крок вперед у порівнянні з тим, що ми використовуємо наразі», – сказала Рубін, на рахунку якої один політ на МКС і два виходи у відкритий космос.

Другий представлений скафандр буде використовуватися в космічному кораблі переважно при зльоті та посадці. У разі необхідності астронавт може перебувати в ньому до 6 днів.

Нагадаємо, у серпні космонавти NASA примірили нові скафандри від SpaceX.