Новини
Всесвіт
Новини світу

NASA активувала надточні атомний годинник на орбіті


Такі годинники прийдуть на заміну супутниковим. Вони знадобляться для освоєння глибокого космосу.

Атомний годинник Deep Space Atomic Clock були успішно запущені 23 серпня (на орбіту їх вивели двома місяцями раніше, 25 червня). Якщо експеримент виявиться вдалим, такий годинник використовуватимуться для навігації на космічних кораблях землян, повідомляють в НАСА.

Годинник, розроблений в Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, є першим досить стабільним хронометром для розрахунку траєкторії космічного корабля в глибокому космосі і при цьому досить маленьким, аби розмістити на борту. Deep Space Atomic Clock в 50 разів більш стабільні, аніж годинник на супутниках GPS. Їх похибка становить 1 секунда на 10 мільйонів років.

В даний час навігатори використовують атомний годинник розміром з холодильник, які розташовані на Землі. При цьому під час обміну даними з космічним кораблем можуть пройти хвилини або навіть години. Атомний годинник на борту корабля допоможе йому розрахувати свою власну траєкторію, замість того, аби чекати інформацію з земних навігаторів. Це дозволить подорожувати далі і, а в кінцевому результаті, безпечно транспортувати людей на інші планети.

NASA відзвітує про підсумки експерименту через рік.

Нагадаємо, в наступному році NASA відправить на Марс гелікоптер.