Новини
Україна
Київщина
Україна-суспільство

Набрав чинності наказ щодо кривдників, які вчиняють домашнє насильство

22.04.2019 Надiя Проценко 0

Набрав чинності наказ щодо кривдників, які вчиняють домашнє насильство

Відтепер в Україні представники поліції на місці вчинення домашнього насильства проводитимуть оцінку ризиків вчинення повторного насильства і виноситимуть терміновий заборонний припис, згідно з яким кривдник терміном на 10 днів має залишити місце проживання (не зважаючи на власність), не наближатися до жінки (й дітей) та не контактувати з ними. Спільний наказ Міністерства соціальної політики та Міністерства внутрішніх справ «Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства» набув чинності 19 квітня, коли був офіційно опублікований.

Саме цей документ був останньою сходинкою до можливості винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника органами Національної поліції.

Як наголошують у громадській організації «Ла Страда-Україна», наказом визначається процедура проведення оцінки вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання наслідків його вчинення, з метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на припинення такого насильства та попередження його повторного вчинення.

Раніше ми повідомляли, що на Київщині у Васильківському районі було відкрито Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
Нагадуємо номер «гарячої» лінії притулку: +38 (067) 3414895

Фото з відкритих інтернет-ресурсів