Новини
Україна
Всесвіт

На шляху до Місяця: Україна долучилася до програми «Артеміда»


Україна стала дев’ятою країною-підписантом домовленостей в рамках програми «Артеміда».

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на Facebook-сторінці Державного космічного агентства України (ДКА).

Україна підписала домовленості в рамках програми NASA «Артеміда» щодо принципів співпраці в цивільному дослідженні й використанні Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях.

На думку фахівців з вітчизняного космічного агенства, Україна має всі науково-технічні можливості та досвід, які дозволяють їй стати одним із вагомих партнерів НАСА під час реалізації програми «Артеміда».

«Це логічний крок в продовження того, що ми же вступили до Moon Village Association. Українські проекти вперше стали частиною глобального сценарію освоєння Місяця від ISECG, і логічно, що ми далі хочемо реалізовувати наш потенціал в рамках програми «Артеміда», – зазначає голова ДКА Володимир Усов. – Я переконаний, що Домовленості дадуть новий поштовх до об’єднання держав у започаткуванні багатосторонніх консультацій в контексті розвитку міжнародного космічного права, яке б відповідало сучасним викликам та планам людства в освоєнні космічного простору».

Як повідомляв «Погляд», підготовка до місії Artemis йде повним ходом, зокрема, у NASA підтвердили висадку жінки-астронавта на Місяць в 2024 році.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що британська компанія з українським корінням планує місії на Місяць.