Новини
Бородянка
Кримінальні новини

На Київщині 26 га лісу вартістю 59 млн грн незаконно передали в приватну власність 90 громадян


Ліс передали для будівництва житлових будинків в с. Пилиповичі Бородянського району.

Пилиповицькою сільською радою незаконно передали землі лісового фонду Клавдієвського лісництва ДП «Клавдієвське лісове господарство» у приватну власність, які були спочатку відведені в оренду житлово-будівельному кооперативу «Джерело», а в подальшому – в приватну власність 90 громадян (членам кооперативу) для будівництва житлових будинків в с. Пилиповичі Бородянського району.

Як повідомили у прокуратурі Київської області, за результатами розгляду апеляційної скарги прокуратури області постановою Київського апеляційного суду задоволено позов до Пилиповицької сільської ради та ряду інших відповідачів.

Цікавим є той факт, що на момент прийняття оскаржуваного рішення із згаданої кількості громадян членами кооперативу були лише 6 осіб, однак і вони не проживали у селі Пилиповичі на час реєстрації статуту кооперативу, а отже не могли бути взяті на квартирний облік у цьому населеному пункті, а решта громадян узагалі не були членами згаданого житлово-будівельного кооперативу.

Суд апеляційної інстанції підтримав позицію прокуратури Київської області про те, що виділення спірних земельних ділянок відбулось без припинення права постійного користування спеціалізованого державного лісогосподарського підприємства, а надання їх для будівництва житлових будинків – відбулось з грубим порушенням вимог законодавства. Тож 26 га лісу вартістю 59 млн грн. було повернуто у власність держави.