Надзвичайні новини
Фастівський район

На Київщині міська рада виділила понад 2 млн грн на не сертифіковану зброю для військових

Фастівська міська рада закупить 5 несертифікованих антидронових рушниць «Спис компакт М» на 2 250 000 гривень, які не відповідають державним стандартам України, оскільки не були проведені їх випробування на полігоні.

На Київщині міська рада виділила понад 2 млн грн на не сертифіковану зброю для військових - зображення

Про це повідомляє Слідство. Інфо.

31 жовтня 2023 року виконавчий комітет Фастівської міської ради організував тендер на закупівлю антидронових рушниць "АНТИДРОН ПОРТАТИВНИЙ КВЕРТУС AD G-6" або еквіваленту на суму 2 757 500,00 грн, –

йдеться у повідомленні.

За підряд прийшли позмагатись дві компанії — ТОВ "КВЕРТУС", яка є найбільшим вітчизняним виробником засобів радіоелектронної боротьби і розвідки, та ТОВ "Груп Інтрейд" зі статутним капіталом у 1000 гривень, основним видом діяльності "Неспеціалізована оптова торгівля" та нещодавно доданим КВЕДом 30.30 "Виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання".

Відповідно до проведеного аукціону 8 листопада, ТОВ "КВЕРТУС" запропонувало до покупки вказаний в тендері "ANTIDRON KVSG-6" за 551 500 грн за одиницю, а ТОВ "Груп Інтрейд" представило еквівалент засобу з повністю ідентичними характеристиками та на 100 тис. грн дешевше — "Спис компакт М" (450 тис. грн за одиницю).

Цікавим є факт, що жодних згадок та фото цього антидрону у відкритому доступі немає. 9 листопада компанія "Груп Інтрейд" визначена переможцем аукціону та очікує на оголошення відповідного рішення.

Журналісти Слідства.Інфо дослідили технічний паспорт та специфікацію рушниць і виявили, що виробляє пристрої новостворений ФОП Плющ Денис Валерійович, який відкрили 8 вересня 2023 року.

Після цього, підприємець двічі намагався отримати тендер на продаж своїх антидронових рушниць Новояворівській та Овруцькій міським радам.

В усіх випадках ціни за "Списи" були нижчі за ціни конкурентів, втім міські ради відхиляли пропозиції через ненадання сертифікатів та будь-яких інших документів, що підтверджували б проходження антидронами випробувань.

Нагадаємо, НАБУ показало відео, як нардеп Кузьміних отримав хабар. Нардеп від "Слуги народу" Сергій Кузьміних обіцяв приватним компаніям перемоги на тендерах за 30 відсотків відкату.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.